בשמונה השנים האחרונות אני עוסקת ביצירה עם ילדים באופן זורם וחופשי, משלבת את יכולות היצירה שלי עם האהבה האינסופית שלי לכל סוגי החומרים: עץ, נייר, בדים, מתכת, קש, עור, אדמה וקרמיקה…

במפגש עם הילדים אנחנו יוצאים ביחד למסע יצירתי:

הם מספרים על הרעיונות והחלומות שלהם, ואנחנו חושבים יחד, “מסעירים מוחות” וכך נולד פרויקט.

בעבודה משותפת אנחנו בוחנים את הצד הטכני של הפרויקט, הילדים חולקים איתי את הדרכים המקוריות שלהם לפתרון בעיות ואני חולקת איתם את ההבנה והידע הטכני שלי. לכל פרויקט יש את האופי והדרך האישית שלו.

בזמן העבודה על הפרויקט, הילדים שקועים בתוך העשייה ואני לצדם כדי לסייע ולתמוך.

בסיום העבודה, היצירה כבר נולדה ואני מרגישה עמוק בלב שלי את הלב המחייך של הילד הגאה ביצירה שלו, וגאה להיות אדם יצירתי.

זה מה שאני הכי אוהבת בעבודה עם ילדים. את ההזדמנות לעזור לילדים להפוך את החלומות שלהם למציאות, ללא גבולות, ולהשאיר את כל הדלתות פתוחות. תוך כדי התהליך, הילדים תמיד מזכירים לי שיצירתיות היא מתנה שכל אחד מאתנו נולד אתה עם הגיעו לעולם.

תודה לכם ילדים.

צהרון

במשך תקופה ארוכה חלמתי ליצור פסלים סביבתיים בהשראת הפסלת הצרפתייה, ניקי דה סן פאל.

החלטתי לממש את החלום הזה יחד עם הילדים ובעזרתו האדיבה של גילי אשל ולבנות פסלי ענק שמחים במגרש המשחקים, כאלו שהילדים יכולים לטפס עליהם ולשבת בחיקם. בנינו 5 פסלים: הג‘ירפה שמחזיקה פרח בפה, הנחש, מלך האריות, השבלול והפיל.

.

הרעיונות כולם נולדו מתוך מהילדים, הם ידעו בדיוק איך הפסלים צריכים להיראות. הם גם אלה שציירו את הסקיצות. השלבים הבאים היו בנייה משותפת של המבנים מעץ ממוחזר, עטיפת המבנה ברשת ממתכת וכיסוי בבטון, שכבה אחר שכבה של יוטה טבולה בבטון לבן. העבודה הייתה קשה מאוד, אבל הילדים היו חדורי מוטיבציה וביחד הצלחנו להשלים את כל השלבים. לאחר שלושה שבועות של עבודה מאומצת, הגענו סוף סוף לשלב הצביעה. זה היה הכיף הגדול. נתתי לילדים יד חופשית בבחירת הצבעים והפסלים יצאו כל כך צבעוניים ומלאים בשמחה. כשהכול היה יבש ומוכן, הזמנו את ההורים לתערוכה בגינה, הילדים היו מאושרים ומאוד גאים בעבודה שלהם!! וגם אני…

בית ספר מיתר

www.beit-meitar.org.il/

במשך חמש שנים עבדתי כחברת צוות הוראה בבית ספר מיתר. ניהלתי את הסטודיו לאמנות, והייתי אחראית על פרויקטים ותערוכות בבית הספר. מיתר הוא בית ספר יצירתי מאוד, בו הילדים לומדים כי כל חלום הוא אפשרי. הפרויקטים נוצרו מתוך רעיונות משותפים של הילדים והמורים, וביחד הוצאנו אותם לפועל.

היום, אני מלמדת ילדים בסטודיו שלי, במגוון בתי ספר, בצהרונים, ובמתנ”סים. אני מלמדת את כל טכניקות מלאכת היד של “פעם”. אלה שהסבתות שלנו השתמשו בהן וגם לימדו אותן: תפירה, סריגה, רקמה, עבודות בנייר, ועוד. הילדים שמחים ללמוד לתפור, לסרוג, לגלות את העצמאות והקול הפנימי שלהם ביצירת תיק משלהם, בגדים לבובה, מתנות למשפחה…

והכי חשוב, העיסוק במלאכות יד פותח שיח בין-דורי חדש במשפחה. הסבתות מגלות שהנכדים שלהן מתעניינים בידע שלהן במלאכות יד והן גאות להתחיל ללמד אותם את הידע שלהן. לאחר מכן, הילדים מגיעים לחוג שלי מלאים בהתרגשות ובגאווה משתפים אותי בסיפורים ובטכניקות של סבתא.

וברגעים האלה אני מרגישה שבעצם זה כל העניין…

About the Author stephanie harari

יוצרת, חולמת, וחוקרת. משחקת עם חומרים וטכניקות, בעלת דמיון ללא גבול. מלמדת ומשתפת בכל גילוי יצירתי. ובעיקר - נהנית.

2 comments

 1. האם קיימת מסגרת גם לבוגרי א’ קרי, בנות 7 וחצי? שמעוניינות?

  1. שלום שרון
   לצערי הקיץ לא מתאפשר לי לפתוח חוג נוסף כיון שאני נוסעת.
   בספטמבר אני מתחילה חוג שנתי בנושא תיאטרון בובות, לגילאים המתאימים, כך שתוכלו להצטרף אם תרצו.
   אשלח פרטים על כך בחודש יולי
   תודה על ההתעניינות
   קיץ נעים
   חנה

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s