החוג שלנו מתקיים בחוץ, בין העצים בחורשת רמת הנדיב. יש לנו מחנה משלנו, בנוי מסנדות וענפי וושינגטוניות, שם יש מטבח עם כיריים, מדורה מרכזית בה אנו מתאספים להתחמם,לאכול ולשמוע סיפורים. יש את המחצלת עליה אנחנו יושבים ליצור, לגלף, לתפור ואת ידידינו העצים, לבנות סביבם מחנות אישיים, לחפור תחתיהם תעלות וסכרים ולאסוף מהם חומר לבניה ולהדלקת האש השבטית.

,.  מעבר למחנה משתרעת השמורה, שם אפשר לצאת לטייל ולחקור את הסביבה, לאסוף בלוטים ולשתול, ללקט צמחי מרפא וצמחי מאכל לסלט של ארוחת הערב..

“נתברכנו בקבוצה של ילדים יצירתיים שמאוד אוהבים לעבוד עם הידיים. כמעט כל מפגש אצלנו  מכיל בתוכו עבודת גילוף, זה התחיל בגילוף מקלות צייד, איתם יצאנו לצוד את חיית היער המסתורית ה”חנזו”  והמשיך בגילוף מקלות שמשמשים לנו כאביזרים למשחקי דמיון שמתפתחים לפתע.     אנחנו מגלפים טוטם אינדיאני בעזרת מפסלות ופטישי עץ ומתכננים לסיים אותו עד סוף השנה ולהעמידו בכניסה למחנה . אנחנו אוהבים לשחק משחקי הסוואה ולראות איך אפשר כמעט לחלוטין להיטמע ביער אם לובשים את הבגדים המתאימים. כך אנחנו לומדים גם לפגוש את עצמנו בשקט, לבד בין העצים ולחדד את החושים המתעוררים במפגש עם הטבע. הריחות, הצלילים..

אנחנו אוהבים להדליק אש וכמעט כולנו כבר יודעים לבנות “טיפי” כמו שצריך ומצליחים להדליק את המדורה בגפרור אחד בלבד (!)  או בעזרת שופין ואבן צור.

בכל מפגש אנחנו מכינים יחד ארוחת ערב, מקלפים ירקות, חותכים, ומבשלים על המדורה מטעמים כמו, מרק ירקות, מג’דרה, פירה, לחם אינדיאני , שוקו חרובים, תה אורנים ועוד..

אנחנו מגלפים לעצמנו את כלי האוכל שלנו בשיטות אינדיאניות מסורתיות ומכינים כפות וקערות מענפי אבוקדו ובגאווה אוכלים איתם בארוחת הערב.

תוך לימוד ושימוש במיומנויות הללו, אנחנו מתחזקים, רוכשים עצמאות, לומדים לשתף פעולה ולכבד איש את רעהו ואת האדמה וכל החיים עליה.

זו ההזדמנות שלנו לחיות כמו פעם, מחוברים לשעות האור והחושך, חשים על גופנו את שינויי מזג האוויר, חווים זמן איכות חופשי וזורם, משוחרר מכבלי המחשב והטלויזיה, וחוזרים הביתה עמוסי חוויות, ושמחה.

החוג שלנו נפגש בימי חמישי משלוש עד שש בחורשה שבכניסה לרמת הנדיב

החוג פתוח לגילאי א’-ג

נשמח לענות על שאלות ולראותכם עמנו!

סטפני ונועה- מדריכות שומרי הגן

סטפני 0526426654

נועה  0544751015

 

About the Author stephanie harari

יוצרת, חולמת, וחוקרת. משחקת עם חומרים וטכניקות, בעלת דמיון ללא גבול. מלמדת ומשתפת בכל גילוי יצירתי. ובעיקר - נהנית.

3 comments

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s