מדריך לסריגת שטיח קרושה משאריות בדים

crochet rag rug tutorial

בוקר אחד, עדי הגיעה לסטודיו עם שק ענק מלא בשאריות בדי טריקו והודיעה לי שהיא רוצה לסרוג מהן שטיח קרושה ספירלי. שאריות הטריקו היו די קטנות, בערך 50 ס”מ כל אחת ובנוסף היה צריך גם לגזור אותן כדי שיהיו ישרות. התחלתי לעשות חיפוש לטכניקה שיכולה להתאים למצב.

rags for rugs

בגלל שאני אוהבת לחקור טכניקות חדשות, הרגשתי שהטכניקה: קרושה על חבל, יכולה להיות מעניינית לחקר. מצאתי מדריך מעולה ב- Craft Passion ויצאתי לדרך !

השתמשתי במסרגת קרושה בקוטר 3.5 מ”מ לחוטי הכותנה ובמסרגת קרושה בקוטר 7 מ”מ לחוטי דניאל הצבעוניים של ויטלגו. מכיוון שעובדים עם חומרים ממוחזרים הסריגה דורשת המון אינטואיציה ואילתור. וצריך לקחת בחשבון שהתהליך כולל הרבה ניסיון וטעייה (בקיצור סורגים ופורמים הרבה… J).

מתוך הניסיון שלי עם הטכניקה והשטיח שבתמונה אני משתפת אתכם בכמה טיפים לדרך:

  1. סורגים עם חוטי הכותנה ומסרגה 3.5 מ”מ שרשרת של 2 עיניים. בתוך העין השנייה סורגים 8 חצאי עמוד לקבלת עיגול. מסיימים בסריגת עין שרשרת. שמים סימן על עין השרשרת שסרגתם (סיכת ביטחון), הסימן מסמן את תחילת השורה הבאה. צריך להעביר את הסימן בכל פעם שמתחילים שורה חדשה.
  2. בנקודה זו, הוסיפו את חבל הבד וסרגו סביבו. חברתי את חתיכת הטריקו בתפר זיגזג. כשהתחלתי את השטיח לא חיברתי את הבדים, אבל זה לקח לי המון זמן להחזיק את הקצוות בזמן הסריגה. לכן תפירת הבדים מראש מומלצת מאוד !
  3. עכשיו מתאימים את סריגת השטיח בעזרת שלושת השלבים הבאים. צריך להרגיש את השטיח תוך כדי עבודה, אם צריך להוסיף עיניים או להישאר באותו קצב. פשוט משחקים עם שלושת השלבים הבאים:

שלב 1: סורגים חצי עמוד ועין שרשרת על כל עין בשורה הקודמת, מסיימים בעין שרשרת. מעבירים את הסימן.

שלב 2: במרווח שבין חצאי העמודים של השורה הקודמת סורגים חצי עמוד ו- 2 עייני שרשרת. מסיימים בעין שרשרת. מעבירים את הסימן.

שלב 3:  * סורגים במרווח שבין חצאי העמוד חצי עמוד ועין שרשרת ועוד חצי עמוד * חוזרים על פעולה זו לאורך כל השורה. מעבירים את הסימן.

crochet on a rag  ropecrochet on a rag ropecrochet on rag rope 2

בשלב זה, עדיין לא סיימתי את השטיח, אני פשוט נהנית מהסריגה ! אעלה תמונה לבלוג ברגע שאסיים אותו. אל תשכחו ליהנות !

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *