מה הייה לנו בקייטנת פסח בסימן מיחזור יצירתי ?

IMG_4085

לאחר שבוע שלם של פעילויות מיחזור צבעוניות ויצירתיות הסתיימה לה קייטנת פסח אביב 2015.

בכל יום, פתחנו שלוש אפשרויות שונות לפעילות יצירה והילדים עברו מפעילות לפעילות – כל אחד לפי תחומי העניין, הקצב האישי או ההרכב החברתי. לחלק מהפרויקטים היינו צריכים להקדיש מספר ימים, וחלק היו פרויקטים של יום אחד. כל פרויקט לימד טכניקות שונות והציע שילוב חומרים שונים. האווירה הכללית הייתה של התלהבות יצירתית, חברות, עזרה הדדית ושיתוף, לבביות ושמחה. סביב כל שולחן נוצרו קבוצות עבודה רב-גילאיות. השנה התמקדנו בקייטנה בפעילויות מיחזור, ואנחנו שמחות לחלוק את הפעילויות היצירתיות עם כל מי שאוהב ליצור עם ילדים. בפוסט הזה נספר על הרעיונות שלנו ובבא נעלה מדריך בשלבים לכל אחת מהפעילויות. תיהנו….

מובייל מקרטון ביצים

מוביל קרטוני בייצים

IMG_4168

כמו מפל צבעוני, המובייל מקרטון הביצים יוצר תנועה זורמת בחדר. המובייל עשוי מפרחים גזורים מקרטון ביצים שנצבעו בצבע אקרילי מבפנים ומבחוץ ולסיום קושטו בעזרת מכחול עדין.

IMG_4089

IMG_4111

IMG_4078IMG_4073IMG_4079

הפרויקט הזה דורש זמן וסבלנות !!! והתוצאה הסופית שווה את המאמץ. קחו בחשבון שלוקח מספר ימים להשלים את הפרויקט הזה.

תיק יד מחוטי כותנה

IMG_4148

פרויקט קליל ומהנה. הילדים היו עצמאים ואהבו לעבוד עם חוטי הטריקו ! לבסיס, חותכים צורת תיק יד מרשת גינון לבנה. לאחר מכן, הילדים חתכו רצועות של חוטי כותנה באורך שווה. ואז הם קשרו את הרצועות בתוך החורים של רשת הגינון והתיק התמלא בקלות. והתוצאה: התיק ההורס הזה !

IMG_4101IMG_4105

מפחית טונה לכרית מחטים בצורת קאפקייק – פרויקט מיחזור מושלם

IMG_4096

במשך המון זמן אני שומרת פחיות טונה לפרויקט יצירתי, כי הן כל כך מזמינות… אפשר להפוך פחית טונה לכרית מחטים צבעונית בצורת קאפקייק. הפרויקט הזה מצריך כישורי תפירה בחוט ומחט (להכנת הכרית) ו-וואשי טייפ לקישוט כייפי של פחית הטונה.

 מפחית טונה לכרית מחטים בצורת קאפקייק

IMG_4097

קופסא בצורת בית מקרטון חלב

IMG_4143

הפרויקט הזה מצריך די הרבה הכנות טכניות מכיוון שצריך לעטוף את כל קרטון החלב בנייר בריסטולבכדי שלא יהיה ניתן לראות את ההדפס שעל הקרטון אחרי שמדביקים את הבד. לקח לי יום שלם להכין את הגזרות ולפתח את הטכניקה. אשמח לשתף אתכם בקרוב בגזרות בעזרתה של בתי הארכיטקטית !  חשבתי שהפרויקט הזה עלול להיות מורכב מדי לילדים, אבל מסתבר שכשיש גזרות ושלבים ברורים, הפרויקט ממש קל לביצוע. נהניתי מאוד להכין את הפעילות הזו עם הילדים וגם הם נהנו מאוד…

הכנת הקופסאות חלב

הכנ

הכנת הקופסאות חלב

הפרויקט האחרון שהכנו במהלך שבוע המיחזור היצירתי שלנו הוא בקבוק פלסטיק בסגנון דקופאצ’.

פרויקט קליל וכייפי. הילדים קישטו את בקבוקי הפלסטיק שלהם בעזרת דפי Decopatch ושכבה של לכה מתוצרת דקופאצ’. העבודה היא עם ניירות בשיטת קולאז’. התוצאה הסופית כל כך משמחת ונשמרת המון זמן…

בקבוק דקופאצ'חצרות היוצרים 18

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *