“ראיון עם שרון גולן מעצבת בגדים, תדמיתנית ומורה לתפירה בסטודיו “לולאות

שרון גולן
לפני חודשיים הצטרפה לשורות הסטודיו שלנו יוצרת בגדים מקסימה בשם שרון גולן. שרון היא אם לשלושה בנים ולאחר לידת בנה הבכור החליטה לעצב חולצות הנקה שיפטרו את הנשים מהצורך להסתתר בפינות צדדיות של בתי קפה או על-ידי סינרי הנקה מסורבלים כאשר הן יוצאות מן הבית עם תינוקן ורוצות להניק, וכך נולד הליין של חולצות ההנקה וההריון- http://www.sharongolan.com/

קולקציות

שרון מלמדת בסטודיו “לולאות” קורס תפירה מקצועי שבו לומדים כיצד לתפור במכונת תפירה ובמכונת אוברלוק, כיצד להעביר גזרה ממגזין בורדה, כיצד לעצב בגד לפי גזרות אישיות וכיצד לתקן בגדים. הסטודנטים יכולים להגיע עם פרוייקט אישי שהם חולמים לתכנן ולתפור בעצמם ולהפוך אותו למציאות.

קורס תפירה 3

 ספרי על עצמך וכיצד התחלת במקצוע בתפירה?
שמי שרון, נולדתי בקיבוץ, בין שדות ומטעים.
עוד שהייתי ילדה ידעתי שאעסוק באומנות (עיצוב היה מושג שלא הכרתי בילדות).
אחרי השרות הצבאי בו שירתתי בתור אחות, מייד הלכתי ללמוד במחלקה לעיצוב קרמי בבצלאל- 4 שנים של לימודים חוויתיים.
במהלך הלימודים בבצלאל סיפרה לי חברה על קורס תדמיתנות של משרד העבודה בו השתתפה, משם התחיל לחלחל ולצמוח הרצון ללמוד תדמיתנות – הידע והיכולת ליצור בגד מרעיון שיש לי בראש. זה ממש להפוך רעיון למציאות, מחשבה ליצירה. בתדמיתנות יש משחק בין דו-מימד לתלת-מימד, משחק שמרתק אותי.

אילו פרוייקטים מעניינים עשית במקצועך?
לשמחתי רוב הדברים שאני עושה מענינים אותי, ביניהם יצא דופן עיצוב תלבושות לקבוצת מחול. עבדתי תקופה בסלון כלות בתל אביב – זה היה מעניין ומלמד מאוד. עיצוב בגדי הנקה מאוד מעניין ומאתגר אותי וגם בגדים למידות גדולות במיוחד. כל מה שדורש חשיבה עיצובית שימושית ויציאה מהמסגרות המוכרות – מעניין אותי.

 מה לומדים בקורס שלך?
בקורס תפירה שאני מלמדת חשוב לי שהתלמידים יבינו את ההיגיון שבתפירה. אני משתדלת להוביל את התלמידים לעצמאות על מנת שיוכלו בהמשך לתפור בעצמם. להגשים לעצמם חלומות.
הדרך הפשוטה והמהירה להגיע לתפירת בגד היא שימוש בגזרה מוכנה כמו שיש בחוברות ה”בורדה” למשל. בקורס “מבוא לתפירה” נטעם מהעולם הזה של תפירה מחוברת – נלמד לקרוא את החוברת, נוציא גזרה פשוטה לבגד ונתפור אותו. במהלך הקורס המלא ההתקדמות היא אישית לפי קצב ועיניין של התלמיד (בחירת הפרויקט נעשית בהתייעצות משותפת של התלמיד/ה ושלי) כי אנחנו לומדים הכי טוב כשמעניין לנו.

4קורס תפירה 2

sawing course_s

למי מתאים הקורס שלך /מהי החוויה שלך כמורה?
הקורס מתאים לכל מי שרוצה להפוך רעיון ליצירה מוחשית. כל מי שרוצה לתפור לעצמו בגדים או כל דבר אחר (אני מתמקדת בתפירת בגדים כי זה מה שמעניין אותי אבל אפשר לתפור הכל). בקורס אנו מתחילים ללמוד מהיסוד איך להשתמש במכונת התפירה, איזה בד מתאים לכל סוג של בגד, איך מסרטטים גזרה , איך לגזור את הבד בדרך הנכונה וכמובן איך לחבר ולתפור את חלקי הבגד.
עם צבירת הניסיון שלי בלימוד והדרכה אני מגלה כמה הנאה וסיפוק זה נותן לי. הצלחה של תלמידים זו הצלחה שלי. הרבה פעמים תלמידים מהווים לי מקור השראה ופותחים עוד עין ודרך חשיבה חדשה. כמעצבת השראה יכולה גם לבוא ממקומות לא צפויים כמו למשל איזה עץ או פרח מעניין, מחזור של דברים קיימים ואפילו ארכיטקטורה לא פעם השפיעה על העיצובים שלי.

איפה את ממליצה לרכוש את הבדים ושאר האביזרים הנדרשים לשיעור?
באזורינו קימות מספר חנויות בהן אפשר לקנות ציוד לתפירה ובדים. בכלל, אני מאוד בעד עסקים קטנים בהם השירות הוא אישי ובהם ניתן למצוא השראה ורעיונות.

טקסטיל השמורה“- בזכרון יעקב בשמורה

בפרדס חנה:

אצל חנה יש בדים וציוד בקניונית

במו ידי” יש ציוד בסיסי

בכרכור “אנתיאה” ציוד וקצת בדים

בחדרה:

“ערוץ הבדים”, רחוב הנשיא- בדים חוטים וקצת אביזרים
המרכז למכונות תפירה“, רחוב הלל יפה- (ההעדפה האישית שלי) ציוד לתפירה ומכונות.

 מתי את אוהבת לתפור או לתכנן בגד חדש ואיפה/ממה את שואבת השראה בעבודתך?
רעיונות ורצון לעשות קיימים כל הזמן, היום קצת יותר מאתגר ליישם את הכל כיוון שחצי מהיום מוקדש לשלושת הילדים המדהימים שלי – שיגדלו כבר! במעט שעות שאני לבד בחדר העבודה שלי מתכננת ובונה בגד חדש, האושר ממלא את כולי.
וכמה דברים מעשיים למי שרוצה להצטרף לכל הכיף הזה: צריך לזכור שהתחלות הן דבר מרגש אבל איטי, תפירה זה דבר שלוקח זמן, לעיתים פורמים הרבה יותר ממה שתופרים, צריך סבלנות ובסוף הסיפוק שבהצלחה הוא גדול.

פרטים על קורסי התפירה של שרון גולן ניתן למצוא כאן:
http://loolaot.com/collections/adult-classes

לו”ז הקורסים:
18/5/15-22/6/15; 19:00-22:00 מבוא לתפירה
4/6/15-25/6/15 ; 9:30-12:30 תיקון בגדים
קורס תפירה מקצועית ימי שני 9:30-12:30 ; מתקיים עד29/6/15

תודה

שרון גולן

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *