בדרכי החדשה, עיצוב – אירועים, תערוכות ופרויקטים יעודיים

לאחר שהחלטתי לסגור את לולאות ולסיים פעימה מקסימה ומלאת למידה, נכנסתי לתקופה קצרה של אי וודאות לגבי מה הרצון החדש שבתוכי. התמסרתי וחיכיתי בסקרנות לקולות הפנימים החדשים שיבואו לידי ביטוי. לפעמים עלה קצת חוסר נוחות באי הוודאות ויחד עם זאת היה תחושה של פתיחות אין סופית באי הידיעה הרגעית. הווקום הזה אפשר לתשוקה והחיוניות להתעורר מחדש.

לא עבר הרבה זמן עד שקול פנימי חזק, בהיר ועקשן השמיע את קולו "אני רוצה לעצב אירועים, תערוכות, אפילו כנסים, להיפתח לחו"ל ולעבוד בצוות מומחה לדבר"

למרות שלא הבנתי עד הסוף מאיפה בא הרצון החדש הזה המבטא שינוי גדול במסלול חיי, יכולתי לראות חוט מקשר לתנועה שיצרתי השנה במקביל לסטודיו לולאות. לפני שנה וחצי הצטרפותי לסטודיו רוח בחומר באוניברסיטה הקוסמית בו יצרנו כמחולל (קבוצת עבודה) תפאורות מריהיבות להרכב היללהאר.

הדגימה של יצירת התערוכות העירה בי הרבה תשוקה והנעה ליצירה מרחבית ותלת ממדית ורצון להתפתחות נוסף בתחום בדרכי העצמאית. הרגשתי שהגיע הזמן לצאת לאור בעוד רמה. הרצון הזה תפס את מקומו והתחיל להדהד בתוכי ללא הפסקה, כמו שדה נודניק לא מוותר. לאט לאט, התמסרתי לרצון ליצור אירועים והתחלתי לדבר את הקול, להיות אותו. יצרתי אתר חדש (עוד בתהליך) המשקף את הרצון, כתבתי קורות חיים חדשים, וסיפרתי לכל מי ששאל אותי מה הוא החלום החדש שלי. היה מדהים לראות שברגע ששיתפתי בחלום החדש, אנשים נפתחו ורצו לעזור לי להגשים אותו. .

היופי הוא שאל מול רצון מובהק, בהיר ומגובה – המרחב מגיב.  

ביום שסגרתי את לולאות עד הפיזי, התקשר אלי המפיק אלון דרב"ש והציע לי ליצור ווילונות מקרמה ענקיים לחתונה גדולה המתקיימת בעוד שלושה שבועות. לאחר שקלול קצר, "כן, אפשרי" עניתי.

macrame curtains in the waiting

נפגשתי עם אלון תוך יומיים, איש מקסים במיוחד שנתן לי את ההזדמנות הראשונה לעצב אירועה גדול ואיכותי. במשך שבועיים, התרחבתי, התנסיתי, למדתי וגיליתי יכולות ותשוקה לעיצוב מחחבים שלא הכרתי עד היום. כל התהליך העיר בתוכי מלא תאים של רצון ליצור בגדול, לשחק, לשלב חומרים וכוונים על מנת ליצור מחרב אסתטי, מפתיע ומלא בחיוניות. היה פשוט מהמם.
בימי הקמה, עבדו יחד שילוב של בעלי מקצוע : עיצוב, סאונד, תאורה, בניה, קייטריג ועוד, שיצרו יחד בעידון ורעות מרחב כל כך יפה, אסתטי ואנרגטי.. האווירה בימי ההקמה השתקפה בחתונה שהמשיכה את היופי ,הנעימות ואהבה המערסל.

ולאור כל הדרך הזו הייתי מוקפת באנשים תומכים נדיבים ואוהבים רצו לעזור לי לצאת לדרך החדשה. צוות המקרמה שבזכות עד עסף הצלחנו ליצור 30 ווילונות ענקיים בתוך שבועיים , צוות ההקמה שמתח בנדיבות את כל הגבולות שלעצמו ואלון המפיק שדרכו למדתי בעוד רמה מה זה לאפשר, לסמוך לתמוך כדי לאפשר גדילה והתפתחות. הוא היווה עבורי מראה מקום מהותי.

הודיה גדולה לכל אחד ואחד.

אז מה היה לנו ?
רצון מובהק לפסוע בדרך חדשה – התמסרות אליה – יצירת בריאה המשתקפת במציאות במידיות עם ההזמנה להצטרף לעיצוב האירוע – אפשור לחדש המוביל ללמידה חדשה – רכישת מיומנויות חדשות – הכרה בערך והיפתחות.  ממש כיף גדול והרבה חיוניות חדשה מתעוררת.
מזמינה אותכם להכיר במעגל העוצמה של האפשור מהאוניברסיטה הקוסמית שבדיוק מדבר על זה. כלי לעבודה התפתחותי מהמם ! http://www.cosmic-university.com/כתבה/מעגל-העוצמה-של-האפשור

ובהמשך לזה אני כורזת ומזמינה לכל מי שרוצה עיצוב אירועים, תערוכה ,פרויקט ייחודי – לפנות אלי להצעה. אני כל כולי בדבר עם הרבה תשוקה, רצון וחדשנות .

סטפני הררי – מעצבת אירועים – 052-6426654

PS: התמונות של החתונה התפרסמו ממש בדרוב …..
20171006_115811-01

A breathtaking visit to the Exhibit “On the edge-Israeli Paper” at the Eretz Israel Museum

We went with a few friends to visit the Exhibit at the Eretz Israel Museum – “On the Edge – Isreali Paper “and we were all breath taken by this beautiful exhibit.
It is simply a small jewel, a very esthetic selection of Israeli Artists all creating with paper and bringing it to the best of its beauty. Every Artist exploring the paper in a different language and angle, a mix of poetry, scientific and technical exploration, and renewal of antic technics.

 

As you walk through the room, you flow from on world to another, your imagination opens up, you feel like a child full of wonder. And as an artist you discover many intriguing ways to work with paper that triggers your curiosity and will to explore more.

The exhibit as a whole, is harmonious, with a pleasant flowing energy, both light and full of deep layers. Perfect.

For those how have not seen it yet, the exhibit is on until the end of October. A must.
And for all the others, enjoy a few pictures….

Ilan garibi

Ilan Garibi – Grid 128

Dvora Morag - Epidermis

Dvora Morag – Epidermis

Tamar Sheaffer - It May Be Better There

Tamar Shaeffer – It May be better there

Avi Sevilya - Challenges

Avi Sevilya – Challenges

Racheli Joseph - Left Over

Racheli Joseph – Leftover

Rivka Potchebutzky - Paper Houses A memory Kit 2

Rivka Potchebutzky – Paper Houses A memory kit

Naama Oppenheim - Phantom Ships

Naama Oppenheim – Phantom Ships

מפגש כסוםNoga Yudkovik - Etzioni - Air Pockets

Noga Yudkovik – Etzioni – Air Pockets

Ravit enjoying

Enjoying

לולאות מרחב מהמם של יצירה והשראה סוגר

שלום חברים וחברות יקרים,

בשנתיים האחרונות הגשמנו חלום. יצרנו את לולאות – מרחב של יצירה והשראה, מלא מהות, משמעות ויופי. השתלבו בו בהרמוניה נדיבות והרבה רצון טוב, צוות מקסים, מדריכות מוכשרות, ילדים מלאי סקרנות, ולקוחות אהובים שהיו שותפים לדרך שלנו. 
עבדנו יד ביד עם ספקים קטנים וגדולים תוך שמירה על יחסי גומלין הוגנים ותומכים אחד בשני.
לאורך הדרך היה לנו תמיד חשוב ליצור יחסי גומלין בגובה העיניים עם כל אחד ואחת, להיות נדיבות בפתרונות שיצרנו ולקבל בשמחה עצות ופתרונות מאחרים.
נהננו לבוא בכל יום אל המרחב שיצרנו, לפתוח את הדלת ולהתחיל ליצור קשרים, רעיונות, שיתופים ולתת חיים למקום המקסים הזה.
היום, אחרי שנתיים של יצירתיות, החלטנו לסגור את לולאות בסוף הקיץ – או למכור למי שחולם להמשיך את הדרך.
דבר אחד לא הצלחנו ליצור – רווחה כלכלית. ניסינו בהרבה רצון ליצור זאת, ממקום של לקיחת אחריות גם על הפן הזה, על מנת ליצור עסק שלם.
קיבלנו הרבה מאוד מתנות יקרות במהלך הדרך, נהננו מאוד ולמדנו המון. והכי מרגשת מהכל היתה האפשרות להגשים חלומות לחברים וחברות שפגשו אותנו בדרך.

חשוב לנו לציין כי יש בנו הודיה על התנסות יפייפיה, עשירה במתנות, בזכותה גדלנו המון, רכשנו הרבה מיומנויות חדשות, הכרנו ביכולות שלנו, חלמנו ויצרנו. זו נקודה מאוד חשובה בעינינו כיוון שאנו יודעות שהינו מראה מקום להרבה יוצרים אחרים שגם חולמים להקים מקום כמו לולאות. מבקשות שתאמינו כי זה אפשרי. לחלום ולהגשים זה הדבר הכי כיף ומפתח שאפשר לעשות. לכל אחד יש את המסלול שלו והלמידה שלו. ואנו.. בכל מקום בו נהיה, נמשיך לחלום, ליצור.. ולהגשים.
הפרק הזה הסתיים עבורנו, אנחנו עוצרות רגע להכיל את כל הלמידה וכבר יודעות שננוע בסקרנות לאופקים החדשים.
אז כן, ממשיכות להעז לחלום !!!

ומה בפועל קורה עכשיו בלולאות?
לפנינו חודש (אוגוסט) מלא בכל טוב. קייטנות וסדנאות לילדים ונוער בחופש, חנות מלאה במוצרים כיפים ליצירה בחופשים ובכלל. אנחנו מזמינות אתכם לבוא לסדנאות ולרכוש בחנות עוד קצת מהמוצרים המיוחדים שלנו.

אנו מחפשות בית חם לכל המדריכות המהממות שלנו, להעביר בו את החוגים שלהן בשנה הבאה. התוכן מוכן, רק חסר מתחם מאפשר. אז כל מי שמעוניין לארח חוגים איכותיים – מוזמן לפנות אלינו.

המרחב שלנו קיים ומוכן לעבור הלאה לחולמים אחרים. אם מישהו מעוניין להמשיך אותו או ליצור משהוא חדש על בסיס הקיים – גם מוזמנים לפנות אלינו. אנו סקרניות ופתוחות לכל הצעה.

יש לנו גם מוצר מנצח – דקופאצ׳, אותו אנו מייבאות מצרפת. אם יש מבין הקוראים מישהו שמאמין ביכולות המכירה שלו (כי אנו עוד לא הספקנו לדגדג את האפשרויות הטמונות בו), נשמח להעביר הלאה את כל הידע שצברנו, על מנת לאפשר למוצר המדהים הזה להמשיך להגיע לארץ ולשמח אנשים.

הודיה גדולה לכל אחד ואחת על האפשור, יחסי הגומלין המרגשים שנרקמו בינינו, ועל שנתיים עשירות ומהנות.

נשמח לראות אתכם בקרוב,
באהבה גדולה
ענת וסטפני

סריגה למען הכלל – מפגשי חודשיים

סריגה למען הכלל – מפגשים חודשיים
לפני כחודש יזמנו מספר מפגשים של סריגת תמנונים לפגים. ההיענות היתה רבה וקבוצה של נשים מקסימות נפגשה בסטודיו כדי לסרוג יחד תמנונים צבעוניים ומאוד חמודים. התמנונים הגיעו לבית החולים ולילדים עצמם. לקריאה על המשמעות של סריגת תמנונים: " http://loolaot.co.il/…/הזמנה-לסרוג-בובת-תמנון-לשיפור-הבריאות
מתוך הקבוצה שנפגשה עלה הרצון להמשיך להפגש ולסרוג יחד. נפגשנו עם לוסיה טייפלד ולי סמדרסמן נציגות מהקבוצה להתבוננות על מה בא לנו ליצור יחד. היה ברור שאנו רוצות להמשיך לסרוג למען הכלל. ומה הכוונה ? הרצון הוא לעבוד בשיתוף פעולה עם אירגונים ועמותות שפועלים למען יחסי גומלין עם אנשים שיש להם צורך אמיתי וישמחו לקבל עזרה ולשפר מצב קיים. כדוגמה, ילדי פליטים בסוריה שמחו לקבל כובעים לחורף, בפנימיית הנוער שמחו לקבל סלים סרוגים, יפים לשיפור אסטיקת המועדון ….. בחורף שעבר לדוגמה, נפגשנו לסרוג כובעים בשיתוף פעולה עם עמותה מקסימה אליפלט למען ילדי פליטים מסודן. http://loolaot.co.il/2016/11/15/הדרכה-לסריגת-כובע-במסרגה-אחת

אנחנו שמחות לעדכן שאנו ממשיכות להגשים את הרצון להפגש לסריגה למען הכלל. נפגש בסטודיו פעם בחודש לערב של רעות ושמחה סביב כוס תה. מי שמעוניינת להצטרף – מוזמנת באהבה

מתי? 

בכל יום רביעי הראשון של כל חודש בשעות 1900 – 2100

למי זה מתאים ?

כל מי שיש לו רצון ויודע לסרוג

מה להביא?

חוטים ומסרגות בהתאם לפרויקט הנבחר

 איפה?

סטודיו לולאות – רח האסיף 42, בנימינה04-6446550
נשמח מאוד לראותכן

סריגה למען הכלל – סריגת תמנונים לפגים

לפני שלושה שבועות יצרנו מיפגש שני של סריגה למען הכלל, דרך הפרויקט שהכירה לנו לוסיה: סריגת תמנונים לפגים.

אנו ממש מתרגשות לשתף שהתמנונים המקסימים שנוצרו יצאו היום לבית החולים בני ציון בחיפה.
הודיה ענקית לכל השותפות לדרך.

תמנונים בסטודיו

וקצת על מה שהיה:
הפוסט שפירסמנו קיבל תהודה רחבה ופגש רצון ונדיבות רבה לסריגה למען הכלל. יצרנו שני מפגשים בסטודיו בהם סרגנו יחד תמנונים. אלו היו מפגשים של רעות באווירה נעימה ושמחה לתת וללמוד יחד. חלקנו שיתף בידע ובפתרונות תכניים וחלקנו התמסר ללמידה. היה ממש מקסים.

תמנונים בדרך לבית החולים

היה כל כך נעים ומספק, שעלתה דרישה מהקבוצה להמשיך להפגש ולסרוג למען הכלל. וכשדורשים – אנו שמחות לתת.
לכן.. שמחות לעדכן שנמשיך להפגש בסטודיו פעם בשלושה שבועות למטרה זו. מיד נוציא פוסט נוסף על מהות התנועה וכל הפרטים. מרגש ממש !
נתראה בקרוב

להוראות סריגת תמנונים – ללחוץ כן

תמנון 2

קייטנות יצירה וצהרון – יולי אוגוסט 2017

 

קייטנות בוקר לילדים העולים לכיתות א' עד ו'

השנה אנו יוצאות לדרך עם 3 קבוצות של 7 ילדים בכל קבוצה.

בכל שבוע נחקור שלושה נושאים עיקריים המכילים בתוכם מגוון רחב של פעילויות מסקרנות ומהנות במיוחד.

הקייטנה מתקיימת בימים ראשון עד חמישי בשעות 8.00-13.00  ​

לוז הקייטנות

חדש בלולאות! צהרון עד השעה 16.00

הצהרון יפעל בשעות 13.00 – 16.00 ויכלול פעילויות משחק ויצירה לילדים וארוחת צהריים צמחונית ביתית.

מתי והיכן?
סטודיו לולאות, רח' האסיף 42, בנימינה

כמה זה עולה?

קייטנה עד 13.00 כולל צהרון עד 16.00
הרשמה לשבוע אחד 800 ש"ח 1200 ש"ח
הרשמה לשבועיים 1500 ש"ח 2300 ש"ח
הרשמה לשלושה שבועות 2200 ש"ח 3400 ש"ח

לפטים והרשמה:

לימור – 0547699907

העתקת תמונות לעץ – טיפים ליצירה בבית

העתקת תמונות לעץ

יום אחד גילינו שאנו ממש רוצות שגם אצלנו בסטודיו תהיה תמונה מדהימה על עץ – לא על נייר.

כשראינו את איור האייל של ג'ולי ישר ידענו שזה יהיה הדפס מקסים…
לטכניקה הזו קוראים "העתקת תמונות לעץ" והשמועות אמרו שזה אפשרי ואפילו די קל.
התחלנו לחקור.. חיפשנו, מצאנו, ניסינו, טעינו, ניסינו שוב ובסוף הצלחנו.
שמחות לספר שזה באמת לא קשה. כל אחד יכול!
ועוד יותר שמחות לשתף ב׳איך עושים את זה׳, לבד בבית, ולחלוק בפתרונות שמצאנו.

החומרים:
איור/ציור/תמונה מודפסת במדפסת לייזר (לא הזרקת דיו) על נייר רגיל (לא נייר תמונה)
משטח עץ להעברת התמונה
צבע אקרילי
מברשת
חומר העתקת תמונות – מוד פודג'/פוטו טרנספר/אחר
ספוג/מטלית לחה

אופן ההכנה:
11. צובעים את המשטח בצבע אקרילי (לא חובה, ניתן גם להעביר את ההדפס למשטח עץ טבעי)
22. מורחים בעזרת מברשת את חומר ההעתקה (מוד פודג' או פוטו טרנספר) על התמונה ועל משטח העץ – יש למרוח בנדיבות וליצור שכבה אחידה
33. הופכים את התמונה על משטח העץ ומהדקים היטב, משתמשים בכרטיס אשראי כדי להוציא את כל בועות האוויר
44. מניחים לייבוש למספר שעות, מי שממש לא יכול להתאפק יכול להיעזר במייבש שיער לייבוש
5. מספיגים את הנייר שעל משטח העץ במים בעזרת ספוג או מטלית לחה
66. לאחר שהנייר ספג מים והפך מעט שקוף משפשפים בעזרת הספוג/מטלית/כריות האצבעות עד שחושפים את התמונה ומורידים את הנייר
7. מנקים ומייבשים
88. מורחים שכבה נוספת של פוטו טרסנפר/מוד פודג' להגנה

ת ה נ ו 💜
ואם יש לכם שאלות – אנחנו כאן
(האסיף 422, בנימינה)

לינקים להדרכות באינטרנט:
1. https://www.youtube.com/watch?v=kRSUfeN_Onk
2. https://www.youtube.com/watch?v=zNTduhTfR3Q
3. http://hellocreativefamily.com/photo-to-wood-transfer-tuto…/
4. https://www.youtube.com/watch?v=_NjYbAAQ4vw

 

קייטנת אומנות קיץ 2016 – הסרט

רגע לפני שיוצאים לדרך עם קייטנות הקיץ 2017 – רצינו להיזכר בקייטנת האומנות המהמת שקיימנו בקיץ שעבר.
תודה לכל מי שאיפשר לקסם הזה לקרות: לצוות המדריכות הכל כך נפלאות שלנו, לילדים שהגיעו וחקרו ויצרו ושחקו, ולהורים שנתנו לנו אותם לכמה שעות ביום. אוטוטו מתחילים עוד מחזור מלא בשמחה, מעוף ודמיון.
סטודיו לולאות, רח האסיף 42, בנימינה. טל : 04.6446550

הזמנה לסרוג בובת תמנון לשיפור הבריאות של פגים

גילוי התכונות המועילות של בובות התמנון לפגים התחיל בדנמרק, כשאבא הביא בובת תמנון לתינוקת הפגה שלו. הרופאים התפלאו לראות שהתינוקת שחיבקה את הבובה והחזיקה בזרועות המיוחדות שלה, קבלה תחושת ביטחון ומצבה הבריאותי השתפר מאוד.  הרופאים העריכו כי הפלא הזה קרה כיוון שזרועות התמנון מזכירות את חבל טבור ומעניקות לפגים תחושה שהם עדיין ברחם אימם.

בעקבות המקרה הזה הוחלט לנסות ולתת לפגים נוספים במחלקה בובות תמנון, וכתוצאה מכך הרופאים גילו שיחסי הגומלין בין התינוק לבובה עוזרים למצב הפגים בכך שהם:

 • משפרים את יכולת הנשימה
 • מייצבים את קצב דפיקות הלב
 • דואגים לרמות גבוהות של חמצן בלב
 • מסייעים ליכולת להירגע באופן כללי
 • בזכות חיבוק הבובה התינוקות פחות מסתבכים עם חוטי החיבור שלהם למכשירים השונים.

עובדה נוספת, משמעותית ביותר: האם ידעתם של לתמנון יש 3 לבבות ? זה בטוח חלק משמעותי ביכולת הריפוי שלו !!

הגילוי עבר ממחלקה למחלקה ברחבי העולם וקבוצות אנשים התחילו לארגן תנועה של סריגת תמנונים עבור הפגים בשיתוף פעולה עם בתי חולים ברחבי העולם. הבשורה הגיעה גם לישראל וגם אלינו.. בזכות לקוחה שמאוד אוהבת לסרוג (וגם מאוד מוכשרת) בשם לוסיה, שפנתה אלינו ושאלה האם אנחנו רוצות לארגן מפגש סריגה שכזה. ברור שרצינו! איזה כיף שהיא חשפה אותנו לתנועה המהממת הזו  תודה גדולה..

ולכן..
אנו מאוד שמחות להודיע על מפגש לסריגת בובות תמנון למען הפגים, שיתקיים ביום רביעי 26.04 ו- 3.5 בשעות 19.00 עד 21.00 בסטודיו לולאות.

זו חגיגה גדולה עבורנו, נשמח מאוד לראות רבים מכם שנרתמים לפעילות המבורכת הזו!

מה להביא?

חוט 100% כותנה בלבד לסריגה במסרגה 2.5-3.5

למי מיועדת הסדנה?

לסורגות וסורגים במסרגה אחת (נידרש ידע בסיסי בסריגה)

לפרטים:

סטפני – 0526426654

סטודיו לולאות, רח האסיף 42, בנימינה

מצורפות הוראות סריגה לבובת תמנון :

הוראות סרגת תמנון חלק א'

הוראות סריגת תמנון חלק ב'

לינקים מעניינים :

 • ארגון לאיסוף התמנון בישראל

https://www.facebook.com/octopusforapreemieIL/

בובת תמנון

הדרכה – יצירת שובך וציפור מקרטון, נייר ושאריות בדים

יצרתי את הפרוייקט הזה עבור קורס הדרכה אומנותית שמאפשר להגשים עוד אחד מחלומות היצירה – ליצור שובך לחדר הילדים מחומרים מאוד פשוטים ונגישים.  ממחזרים קרטון, נייר ושאריות בדים.  

פרוייקט קל ומהנה להכנה עם ילדים.

חומרים הנדרשים

קרטון

נייר עיתון

מסקנטייפ

שאריות בדים חתוכות לריבועים קטנים (3X3 סמ" בערך)

דבק לבן

מכחול לדבק (שטוח)

מחורר (ממליצה בחום על המחורר…)

מחט לרקמה וחוט רקמה

חוטי רקמה

ענף קטן

דבק חם

דפי דקופאצ'

סכין יפנית

אופן ההכנה

 1. מעתיקים את הגזרה של השובך על קרטון וחותכים עם סכין יפנית לפי הסימון שיצרנו. כך יוצרים את גוף הבית והגג.
  גירה לשובך ללחוץ כןגיזרה שובך 2גיזרה לשובך 3גיזרה לשובך 4גזרה לשובך 1
 2. הכנת שובך -1
 3. במקום בו הקרטון מתקפל יוצרים פס עדין על הקווים של הקיפול. בלי לחתור את הקרטון !!!! עושים את זה רק כדי לעזור לשובך להתקפל .
 4. מדביקים את ריבועי הבד על הקרטון עם דבק לבן מדולל בקצת מים. עובדים עם מכחול. מורחים דבק על הקרטון ואז מניחים את הבד ועוברים שוב עם הדבק על הבד. מכסים את כל המשטח חוץ מהתחתית כדי לא לקבע את הקיפולים. מקפלים את הקצוות של הבדים בקצוות הקרטון.
 5. הכנת שובך -2הכנת שובך -3
 6. מייבשים.
 7. בזמן הייבוש מכינים את הציפור באמצעות נייר עיתון. נעזרתי בהדרכה המצורפת ……
     מהדקים ומחזקים את כל החלקים של הציפור (ראש, גוף כנפיים וזנב) עם מסקנטייפ. 
 8. http://www.ultimatepapermache.com/paper-mache-bluebirdsהכנת שובך - 6
 9. מקשטים את הציפור בטכניקת קולאז' באמצעות דפי דקופאצ' או בצביעה פשוטה בצבעים אקרילים.הכנת שובך -7
 10. כשהבית יבש, מחוררים את הצדדים עם המכשיר המהמם הזה. כדאי להחזיק מחורר טוב ופשוט ! זה לוקח קצת זמן אבל זה מאוד מומלץ כי זה מוסיף הרבה לעיצוב השובך.הכנת שובר -4הכנת שובך -5

 11. תופרים באלכסון את הזויות של הבית יחד.
 12. מדביקים את הגג אל גוף הבית עם דבק חם. אם נוצרו רווחים בין הגג לבית ניתן בשלב הזה להדביק עוד כמה שאריות בדים כדי להסתירם.
 13. מדביקים בדבק חם את הענף אל השובך, ועליו את הציפור.

שובך לציפור

סיימתם ! תהנו 🙂